Fair Play Ödülü Sahibini Buldu

Selçuk’a Fair Play ödülü

Erzurum Basketbol İl Temsilciliği Özel Fair Play Ödülü Özel Güneş Ortaokulu Öğretmeni Volkan Selçuk’a verildi.

Gençlik Spor Bakanlığı ve MEB Okul Sporları Genel müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen Okullar Arası basketbol turnuvasında yıldızlar kategorisinde müsabakalar sona erdi.

Saha içerisinde son derece çekişmeli ve zevkli geçen maçlardan sonra İl Temsilcisi Cem Culfa “ Sahada ter döken minik yüreklere teşekkür ediyorum. Basketbolun birleştirici unsuru olan spor ve dostluğu şölen havasında bizlere yaşatmaya çalıştılar. Ancak son 2 yıldır Okullar arası Basketbol müsabakalarında okulların idarecileri ve öğretmenlerinin basketbolun önüne geçme çabaları turnuvalara gölge düşürmektedir. Çocuklara ve yaşadığı topluma örnek olması beklenen yönetici ve öğretmenlerin kavga, küfür ve saldırgan tavırları sonrası yetişecek yeni nesiller bizleri endişelendirmektedir.

Bizler her turnuvada Fair Play çerçevesinde basketbola ve ilimize değer katan insanların ödüllendirilmesi gerektiğini düşünüyor ve inanıyoruz. Son turnuvada Özel Güneş İlköğretim okulu Beden Eğitimi öğretmeni Volkan SELÇUK 1 sayıyla finali kaçırmasına rağmen sporun bir oyun olduğunu ve asıl amacının çocukların fiziki ve ruh sağlıklarının korunması olduğunu herkese göstererek kazanan takımı tebrik ederek yaşadığı yenilgiyi kimseye mal etmemesi ve gösterdiği tavır sonrası Erzurum Basketbol İl Temsilciliği Özel Fair Play ödülüne layık görülmüştür. Volkan hocamız gibi hocalarımızın artması en büyük temennimizdir” dedi.

İl Tertip Kurulu tarafından turnuva sonrası ödüle layık görülen okul, öğretmen ve sporcular ise şöyle sıralandı;

Turnuvanın En Değerli Oyuncusu : Muhammed Esat ÇALIK

Turnuvanın Fair-Play Oyuncusu : Mahmut Can BAĞCI

Turnuvanın Fair-Play Okulu : Turgut Özal Ortaokulu

Turnuvanın Fair-Play Öğretmeni : Volkan SELÇUK

Comments are closed.