2018 LGS’ de YİNE GÜNEŞ OKULLARI ZİRVEDE

2018 LGS’ de YİNE GÜNEŞ OKULLARI ZİRVEDE

İlköğretim 8. sınıf öğrencilerinin girdiği Liselere Geçiş sınavı (LGS) sonuçları açıklandı. Erzurum’un kaliteli eğitim kurumlarından Güneş koleji okul puan ortalaması ile başarılarını bir kez daha tescillemiş oldu. Güneş koleji hem bireysel hem de kitlesel başarıda birinciliğini devam ettirdi. YASİN TOPUZ adlı öğrenci LGS sınavında büyük bir başarıya imza atarak ERZURUM BİRİNCİSİ oldu. LGS’de Erzurum il genelinde ilk 20’ye 10 öğrenci yerleştirdi.

Türkiye genelinde 1 milyonu aşkın öğrencinin girdiği 8. sınıf LGS’ de yine Erzurum’un gururu oldu. Erzurum’da sınava giren 12 bini aşkın öğrenci içerisinde ilk 100 öğrenci içerisinde 28 öğrenci yerleştiren güneş koleji ilk 1000 öğrenci arasına 107 öğrenci yerleştirdi. % 1 lik dilimde 30 öğrenci, %2 lik dilimde 53 öğrenci, %3 lük dilimde 68 öğrenci yerleştirerek Erzurum’un en başarılı okulu olma sıfatını sürdürdü.

İl genel sıralamasında ilk 20 öğrenci arasına 10 öğrencisi ile

YASİN TOPUZ
Zeynep Sude Sezgin
Mehmet Alp Arargüç
Emre Şahin
Mehmet Tahir Koçer
Osman Fikret Gedik
Enzel Sude Hurşit
Duru Defne Bayrak
Beyza Nur Saka
Zeynep Öztürk

 

büyük başarıya imza atan güneş koleji eğitimde başarı geleneğini bu yılda devam ettirdi.

Eğitim koordinatörü: GERÇEKLEŞEN BAŞARI KALİTEYİ VE EMEĞİ GÖSTERİYOR’

Güneş koleji başarının artık bir gelenek haline geldiğini söyleyen Eğitim Koordinatörü kemal TUNÇ, her yıl olduğu gibi bu yıl da ortalama başarılarının üstüne çıkmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Ezbere dayalı değil, öğrenmeye ve uygulamaya yönelik bir eğitim sistemi kurduklarını kaydeden TUNÇ ; “Öğrencilerimize eğitim sistemimiz içerisinde sadece belli kalıpları öğretmiyoruz. Onlara hayatlarının her anında kullanabilecekleri faydalı bilgileri veriyoruz. Bu bilgileri de gündelik yaşamlarında uygulamalarını sağlıyoruz. LGS de öğrencilerimizin aldığı yüksek başarı puanlarının yanı sıra okulumuzda verilen eğitimle de geleceklerini kazanmalarını sağlıyoruz. Özel Güneş Okulları, sadece sınavlara öğrenci hazırlamakla kalmıyor, çocuklarımızın geleceklerini kazanmalarını da sağlıyor. Sınavda başarı kazanan tüm öğrencilerimize tebrik ediyoruz. Onların yetişmesinde ve başarılı olmasında büyük emeği olan saygıdeğer velilerimize ve öğretmenlerimize de teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

EĞİTİMDE ERZURUM UN GÜNEŞİ BAŞARIYA DAMGASINI VURMAYA DEVAM EDİYOR.

Erzurum da eğitimde ilk adreslerinden olan Güneş Koleji, sınavlarda yakaladığı başarı ortalaması ile de adından söz ettirmeye devam ediyor. Son 11 yılda tüm sınavlarda başarı grafiği değişmeyen okul her yıl Erzurum birinciliğini devam ettirdi. Sınavlarındaki Erzurum birinciliği devam eden okul 2017 TEOG sınavında 40 bin özel ve devlet ilk ve ortaokulu içerisinde Türkiye 50. si olarak Erzurum’u Türkiye’nin en başarılı ilk 50 okulu sıralamasında temsil etmişti. Türkiye’nin en başarılı okulları arasında yer almaya devam eden, güneş koleji Okulu 2018 LGS sınavında okul puan ortalaması ile yine çok önemli bir başarıya imza atmış oldu.

Comments are closed.