19 ) Görüyorsunuz ! Anlatmaya Gerek Yok…

Görüyorsunuz ! Anlatmaya Gerek Yok…

EĞİTİM’DE ERZURUMUN
EN BAŞARILI OKULU

YIL 2017- 2018 EĞİTİM SEZONU. 46 TÜRKİYE BİRİNCİSİ, 2 TEOG 700 TAM PUAN, OKUL ORTALAMASI İLE ERZURUM BİRİNCİLİĞİ VE TÜRKİYENİN EN BAŞARILI İLK 50 OKUL SIRALAMASINA GİREN DOĞUNUN TEK OKULU. DAHA NE OLSUN. MAŞAALLAH. Yine büyük bir başarıya imza attık Türkiye’de 40.000 civarında özel – resmi okul ve Erzurum da 400 den fazla ilköğretim kurumu  bulunmakta.

Onları Puan ortalaması bakımından yine çok gerimizde bıraktık. Bizim çok gerimizde dev kampüslü özel okullar var, büyük holdinglerin okulları var, bizim sermayemiz ise emeğimiz, kararlılığımız, gayretimiz, sistemimiz, özverimiz, çalışmalarımız… Başarıyı genele yayarak, bu onuru tüm öğrencilerimize yaşatmaya çalışıyoruz.

Türkiye’de ve dünyada elde ettiği birincilikler ile Erzurum eğitim sektörünün yine lokomotifi olma sıfatını sürdürüyoruz. Güneş Koleji yine rakiplerini çok geride bıraktı, yine Erzurum ve Türkiye birincilikleri  elde etti. Güneş’i rakiplerinden ayıran en önemli fark ; Bu yıl değil her yıl birinci oluşu. Çocuklarımız birinciliği 11 yıldır kimseye vermiyor. Başarılı, istikrarlı büyüme giderek artıyor. Erzurum’a ve ülkeye değer katıyor. Yani başarıyı bir gelenek haline getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu eğitim güneşimizin sisteminin kalitesini yansıtıyor. Bu başarı emeğin ve başarıya inanmanın doğal bir sonucudur. Güneşin kaptanları ve amirallerini tebrik ediyoruz. Kendilerine emanet edilen yarının Türkiye’si çocuklarını kendi çocuklarından ayırt etmediler. Vefanın, özverinin, sabrın ne olduğunu onlarla anlamlandığını gördük.  Haftanın 6 günü sabah 8’den akşam 8’e kadar ilginin bilgiyle nasıl yoğrulduğunu onlarla yaşadık. Ve sonunda meyvelerini birer birer topladılar. Mesai kavramını defterden sildiler. Adeta öğrenciyle nefes alıp veriyorlar. Ekip pozitif toplantılarda tüm öğrencilerini tek tek değerlendiriyor, çözümler üretiyor. Denemeler, testler yapılarak konuların öğrenme düzeyleri tartışılıyor. Değerler eğitimi tüm kademelere uygulanıyor . Rehberlik birimi ofis görüşmeleri, gelecek planlama ve gelişim envanteri oluşturuyor. Motivasyon ekipleri sürekli öğrenci görüşmeleri yapıyor.

Her gün onlarca veli okula geliyor, aranıyor, durum değerlendirilmeleri yapılıyor. Sanat,  spor çalışmalarında durmayı bilmiyoruz. sporda dereceler alındı ve alınıyor. Basketbol, karate, şiir, kompozisyon, tenis, resim yarışmalarında onlarca ödül alındı. İki farklı resim sergisine imza atıldı. Bir dönemde farklı, anlamlı, sıra dışı, özel,  600 üzeri etkinlik yapmak kimin harcı? Türkiye’de kaç okul veya eğitim yuvası bunu yapıyor? Yapılanları aynen sitede paylaşıyor ve örnek alıyoruz. Sadece Erzurum’un değil bölgenin en başarılı okulu olmanın sorumluluğunu taşıyoruz. Türkiye’nin dört bir tarafından gelip bizleri ziyaret eden tüm okul ekiplerine elimizden geldiği kadar yardımcı oluyoruz. Doğu’daki eğitim kalitesinin tartışıldığı günümüzde “en azından” Erzurumluların kaygılanmasına gerek yok çünkü burada biz varız!

Bu başarıda ter döken herkese her şey için teşekkürler. Bu başarıya imza atan tüm öğrencilerimize ve her an desteklerini içimizde hissettiğimiz saygıdeğer velilerimize teşekkür ederiz.